Detta är resultaten från Hillerød Påske Cup 2019. Se de senaste resultaten från Hillerød Påske Cup 2020 här.

Boys U9

Grupp A

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad
  4. Gjorda mål
  5. Lottning
  Hillerød HK 1 6 6 0 0 118 - 25 (93) 12
  TMS Ringsted 1 6 5 0 1 94 - 44 (50) 10
3. Team Helsinge Håndbold 6 3 0 3 49 - 73 (-24) 6
4. Hillerød HK 2 6 3 0 3 53 - 63 (-10) 6
5. Hillerød HK 3 6 2 0 4 48 - 71 (-23) 4
6. Øresund håndbold Drenge 6 2 0 4 41 - 75 (-34) 4
7. TMS Ringsted 2 6 0 0 6 30 - 82 (-52) 0
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng


Matcher

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
18040100 to 18/04 17:45 to 18/04 Faxe Kondi hal 1 U9D Grp A Hillerød HK 2 12 - 9 Hillerød HK 3    
19040500 fr 19/04 08:00 fr 19/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Øresund håndbold Drenge 8 - 10 Hillerød HK 3    
19040501 fr 19/04 08:37 fr 19/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Hillerød HK 1 22 - 3 Team Helsinge Håndbold    
19040502 fr 19/04 09:14 fr 19/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Hillerød HK 2 13 - 5 TMS Ringsted 2    
19040503 fr 19/04 09:51 fr 19/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Øresund håndbold Drenge 5 - 17 TMS Ringsted 1    
19040504 fr 19/04 10:28 fr 19/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Hillerød HK 3 3 - 21 Hillerød HK 1    
19040505 fr 19/04 11:05 fr 19/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Team Helsinge Håndbold 13 - 8 TMS Ringsted 2    
19040506 fr 19/04 11:42 fr 19/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Hillerød HK 1 25 - 6 Øresund håndbold Drenge    
19040507 fr 19/04 12:19 fr 19/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A TMS Ringsted 1 16 - 6 Hillerød HK 2    
20040510 lö 20/04 14:10 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Hillerød HK 2 4 - 16 Hillerød HK 1    
20040511 lö 20/04 14:47 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Hillerød HK 3 9 - 16 TMS Ringsted 1    
20040512 lö 20/04 15:24 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A TMS Ringsted 2 8 - 10 Øresund håndbold Drenge    
20040513 lö 20/04 16:01 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Team Helsinge Håndbold 12 - 9 Hillerød HK 2    
20040514 lö 20/04 16:38 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Hillerød HK 1 14 - 9 TMS Ringsted 1    
20040515 lö 20/04 17:15 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A TMS Ringsted 2 5 - 10 Hillerød HK 3    
20040516 lö 20/04 17:52 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Øresund håndbold Drenge 7 - 6 Team Helsinge Håndbold    
20040517 lö 20/04 18:29 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A TMS Ringsted 2 0 - 20 Hillerød HK 1    
20040518 lö 20/04 19:06 lö 20/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A TMS Ringsted 1 20 - 6 Team Helsinge Håndbold    
20040415 lö 20/04 20:00 lö 20/04 Grønnevang Jespervej U9D Grp A TMS Ringsted 2 4 - 16 TMS Ringsted 1    
21040500 sö 21/04 08:00 sö 21/04 Grønnevang Østervang U9D Grp A Hillerød HK 3 7 - 9 Team Helsinge Håndbold    
21041301 sö 21/04 09:14 sö 21/04 Sophienborg skole U9D Grp A Øresund håndbold Drenge 5 - 9 Hillerød HK 2    
21040104 sö 21/04 11:10 sö 21/04 Faxe Kondi hal 1 U9D Slutspil Hillerød HK 1 13 - 8 TMS Ringsted 1    
City Bakery Frederiksborgcenter Københavns Bustrafik Rema1000 JOMA