Boys U11B

Placering 11-13

    Team # W D L +/-   P  
1. NFH 2 2 0 0 32 - 19 (13) 4
2. STG/Vallø 2 1 0 1 29 - 22 (7) 2
3. HØJ 2 2 0 0 2 0 - 20 (-20) 0
W = Won, D = Draw, L = Lost,
# = Games Played, +/- = Goals, P = Points



Show referees
  Nbr Time Arena Home team Result  Away team    
17040600 Sun 17/04 08:00 Sun 17/04 Ålholm skolen HØJ 2 0 - 10 NFH    
17040602 Sun 17/04 09:15 Sun 17/04 Ålholm skolen STG/Vallø 10 - 0 HØJ 2    
17040604 Sun 17/04 10:29 Sun 17/04 Ålholm skolen NFH 22 - 19 STG/Vallø    

Finale slutspil

Games - Finale slutspil

Show referees
  Nbr Time Arena Round Home team Result  Away team    
16040610 Sat 16/04 14:11 Sat 16/04 Ålholm skolen Semi final Københavns Håndboldklub 21 - 19 Ystads IF Ystads IF HF 2    
16040611 Sat 16/04 14:48 Sat 16/04 Ålholm skolen Semi final HØJ 1 23 - 12 Rødovre HK    
17040205 Sun 17/04 12:35 Sun 17/04 Faxe Kondi hal 2 Final Københavns Håndboldklub 13 - 9 HØJ 1    
17041309 Sun 17/04 13:33 Sun 17/04 Sophienborg skole Bronze match Ystads IF Ystads IF HF 2 19 - 15 Rødovre HK    
  * The referee has not agreed for his name to be shown in public

Placering 5-8

Games - Placering 5-8

Show referees
  Nbr Time Arena Round Home team Result  Away team    
16040612 Sat 16/04 15:25 Sat 16/04 Ålholm skolen 5-8 Tuse if håndbold 21 - 23 Raklev    
16040613 Sat 16/04 16:02 Sat 16/04 Ålholm skolen 5-8 Jersie Håndboldklub 19 - 20 Rørby/Værslev IF    
17040409 Sun 17/04 13:34 Sun 17/04 Grønnevang (Afd. Jespervej) 5-6 Raklev 10 - 16 Rørby/Værslev IF    
17040410 Sun 17/04 14:11 Sun 17/04 Grønnevang (Afd. Jespervej) 7-8 Tuse if håndbold 12 - 16 Jersie Håndboldklub    
  * The referee has not agreed for his name to be shown in public

Placering 9-10

Extra matcher

Show referees
  Nbr Time Arena Round Home team Result  Away team    
16040416 Sat 16/04 17:52 Sat 16/04 Grønnevang (Afd. Jespervej) 9-10 Køge 14 - 13 STG/Vallø    
16040417 Sat 16/04 18:29 Sat 16/04 Grønnevang (Afd. Jespervej) 9-10 Hillerød Håndboldklub 18 - 17 HØJ 2    
17040600 Sun 17/04 08:00 Sun 17/04 Ålholm skolen HØJ 2 0 - 10 NFH    
17040602 Sun 17/04 09:15 Sun 17/04 Ålholm skolen STG/Vallø 10 - 0 HØJ 2    
17040604 Sun 17/04 10:29 Sun 17/04 Ålholm skolen NFH 22 - 19 STG/Vallø    
17041310 Sun 17/04 14:10 Sun 17/04 Sophienborg skole 9-10 Køge 10 - 15 Hillerød Håndboldklub    
  * The referee has not agreed for his name to be shown in public